Szukając jakiegoś kreatywnego zajęcia dla dzieci bardzo często, wybieramy rysowanie, malowanie farbkami oraz kolorowanie. Tego typu zadania bardzo dobrze wpływają na rozwój malucha, kształtują jego wyobraźnię, pobudzają kreatywność oraz udoskonalają koordynację ruchów ręka-oko. Jeśli więc masz w domu przedszkolaka czy nawet nieco młodszą pociechę, to wybierz jakieś kolorowanki dla dzieci i sam się przekonaj ile radości, może dać taka zabawa.

Jak wybrać rysowankę dla dziecka?

Różnego typu kolorowanki i rysowanki dedykowane są już nawet dla rocznych dzieci. To nic, że maluch jeszcze dobrze nie trzyma kredki, to nic, że będzie wychodzić za linie lub nie będzie jeszcze dobrze rozróżniać wszystkich kolorów. Chodzi o sam fakt, żeby dziecko oswajało się z czynnością pisania. W dobrych księgarniach internetowych można znaleźć specjalne kolorowanki dla dzieci, które adresowane są właśnie do najmłodszego pokolenia. Do skompletowania zestawu poleca się także dobór kredek dla maluchów. Niektórzy producenci wypuszczają na rynek kredki, które idealne pasują do małych rączek. Co do samych malowanek, to nie muszą być one za bardzo skomplikowane. Dla początkującego maluszka wystarczy jeden obrazek na stronie. Warto jednak zwrócić uwagę, by kontury obrazka były mocno zaznaczone i wyraziste. Dzięki temu łatwiej nam będzie wytłumaczyć dziecku o co, chodzi z tym kolorowaniem.

Sporo różnych wersji

Wystarczy zajrzeć do dowolnego sklepu papierniczego lub do księgarni online, by od razu się przekonać, że wybór kolorowanek dla dzieci jest bardzo duży. Znajdzie się coś typowego dla chłopców i dla dziewczynek. Są także kolorowanki w formie dużych zeszytów A4 i ich mniejsze wersje dla młodszych dzieci. Takie książeczki do kolorowania doskonale sprawdzają się podczas spędzania zimowych i jesiennych wieczorów w domu. Kiedy dziecko opanuje już malowanie kredkami, możemy zaproponować mu kolorowanie farbkami plakatowymi. Jest to naprawdę świetna zabawa. Jeśli maluch będzie do tego mieć kolorowankę z jakimiś swoimi ulubionymi postaciami, to z pewnością zajmie się malowaniem.

Daniel