Zajęcia dziecka na dłuższy czas to wyzwanie. Warto wybrać dobrą zabawkę lub formę twórczości artystyczne. Jedną z nich mogą być kolorowanki dla dzieci. To zaangażuje pociechę na wiele minut lub nawet godzin. Wybór możliwości na rynku jest ogromny.

Rodzaje kolorowanek dla dzieci

Kolorowanki dla dzieci to forma książeczki, którą pociecha może wypełnić według własnego uznania. Niektóre z nich mają dołączone wzory, jak obrazek powinien wyglądać. Inne pozwalają na samodzielny dobór kolorów i stworzenie własnej wersji obrazka. Dzięki temu każde dzieło jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Do wypełnienia kolorowanej dla dzieci można wykorzystać – w zależności od ich rodzaju – kredki (ołówkowe, świecowe czy pastele), flamastry lub farbki. Książeczki mogą również być w formie wodnych. W celu wyłonienia koloru potrzebny jest wówczas pędzelek nasączony płynem. Dla najmłodszych można wybrać kolorowanki dla dzieci wypukłe lub z pogrubionymi krawędziami. Dostępne są także wersje zmywalne, co pozwala na wielokrotne wykorzystania.

Jakie kolorowanki dla dzieci na prezent?

Dostępne kolorowanki dla dzieci mają nie tylko wiele form, ale także wersji tematycznych. W zależności od wieku oraz zainteresowań można dobrać takie, które najbardziej trafią w gust pociechy. Dla najmłodszych najlepsze są proste wzory, z dużymi polami oraz pogrubionymi krawędziami, dzięki czemu dziecku łatwiej będzie zmieścić się w sektorze. Często wybierane wzory to np. zwierzęta, pojazdy, rośliny lub przedmioty codziennego użytku. Taka forma pozwala także na uczenie pociechy podstawowych pojęć. Dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym można wybrać kolorowanki zawierające nie tylko obrazki, ale także litery, cyfry i napisy. Starsze mają już zwykle wyrobiony gust i swoje ulubione filmy czy bajki. Wybierając kolorowankę dla dzieci na prezent warto zrobić wcześniej rozeznanie, co najbardziej lubi dziecko. Wówczas obdarowane dziecko będzie najbardziej zadowolone.

Daniel